Warsztaty ozdabiania pierników dla dzieci.

 

 

Ozdabianie pierników to doskonała zabawa dla dzieci w różnym wieku, zarówno przedszkolnym jak i szkolnym. Pracowania Artystyczna Lukrecja organizuje warsztaty u siebie w pracowni oraz na terenie szkół, przedszkoli jak i w innych lokalizacjach – dopasowując się do życzeń klientów.

Spotykając się z dziećmi przy okazji różnych świąt, obalamy mit, że pierniczki dobre są tylko na Boże Narodzenie. Wspólnie z dziećmi dekorujemy walentynkowe serca, sukienki i garnitury dla Babci i Dziadka z okazji ich święta, kwiaty dla ukochanych Mam, kurczęta i zajączki tuż przed Wielkanocą oraz oczywiście choinki i dzwoneczki bożonarodzeniowe.

Podczas naszych warsztatów piernikowania, dzieci mają okazję do kreatywnej i nieskrępowanej zabawy. Dekorowanie pierniczków pobudza wyobraźnię, uczy dokładności i samodzielności a praca rękami poprawia sprawność manualną dzieci.

Warsztaty rozpoczynają się od  krótkiej rozmowy na temat historii pierników i wspólnie wymieniamy składniki ciasta. Następnie mali kursanci otrzymują po 2-3 pierniczki, pierwszy piernik to próba odwzorowania pierniczka wcześniej przygotowanego, drugi to inwencja twórcza dzieci. Dzieci wykorzystują do pracy nie tylko masę plastyczną, ale również groszki, posypki, wycinarki, wyciskarki itp.

Po zakończonej pracy rozdajemy dzieciom woreczki i kolorowe tasiemki, by móc pięknie zapakować swoje dzieła i zanieść do domu, oraz dyplomy ukończenia warsztatów.

Warto skorzystać z naszej oferty i dołączyć do grona tych, którzy nam zaufali 🙂

Podczas warsztatów artystycznych Pracownia zapewnia:

 

  • materiały i narzędzia konieczne do zrealizowania warsztatów (wałki, foremki itp)
  • fartuszki ochronne
  • dobrą zabawę

Cena ustalana jest indywidualnie – w zależności od liczby uczestników.

Copyright 2018. Lukrecja - pracownia artystyczna